Prečo si vybrať drevené schodisko

Prečo si vybrať drevené schodisko

Najstarším, najkrajším a najčastejšie využívaným materiálom na výrobu schodov je nepochybne drevený masív. Najvhodnejším druhom dreva je vďaka svojej pevnosti, peknej farbe, trvácnosti a dobrej opracovateľnosti, bukové drevo. Rovnako vhodnými sú tiež masívy zo smreka, jaseňa, borovice, či duba. Každopádne lepené drevené dosky s hrúbkou 40 alebo 50 mm zaručujú kvalitu, tvarovú stálosť, príjemný vzhľad a praktické denné používanie.

Schody sú dušou interiéru

Výber vhodného tvaru a prevedenia schodiska je prioritou každého majiteľa poschodového domu. Schody by mali dotvárať interiér a ladiť s okolitou podlahou, dverami, oknami ako aj celkovým štýlom zariadenia domácnosti. Naša firma disponuje špeciálnym 3D softvérom, ktorý zákazníkovi umožní vidieť vzhľad svojich schodov ešte pred tým, ako si ich objedná. Vizualizácia projektu schodiska pomôže doladiť detaily, vedúce k maximálnej spokojnosti zákazníka.

Umiestnenie dreveného schodiška

Drevo, ako všetci vieme, je prírodným materiálom, ktorý má svoje špecifické vlastnosti. Mnohokrát však aj napriek veľkej snahe potlačiť ich, prejavia časom svoju silu. Vieme ale podniknúť kroky, ktoré ich takmer úplne eliminujú a drevo si tak zachová svoj tvar a vzhľad počas dlhých rokov. V prvom rade odporúčame drevo na schody voliť len v miestach, kde nedochádza k veľkým výkyvom teploty a vlhkosti. Taktiež nie je dobré drevené schodisko umiestniť v tesnej blízkosti výhrevných telies. Bunky dreva začnú strácať svoju prirodzenú vlhkosť, dochádza k jeho presušovaniu a následne k deformáciám, ktoré sú nezvratné.

Povrchová úprava drevených stupníc

Všetkým našim zákazníkom odporúčame špeciálnu povrchovú úpravu dreva. Drevo ošetrujeme nátermi, zabraňujúcimi prenikaniu vlhkosti, či škodcov. Na konečnú povrchovú úpravu využívame špičkové laky rakúskej výroby značky Adler. Pri upratovaní ich stačí len párkrát pretrieť vlhkou handričkou. Neodporúčame používať rôzne chemické čističe a leštidlá, a to najmä z dôvodu prípadého poškodenia štruktúry dreva ako aj z hľadiska nebezpečenstva pošmyknutia.

Zábradlie ako čerešnička na torte

Zábradlie dotvára celkový dojem a vzhľad schodov. Vďaka širokej škále tvarov, farieb, prevedení a štýlov je ponuka naozaj pestrá. Drevené schody sa zvyknú kombinovať s drevenými stĺpikmi, nerezom, či sklom. Pri výbere zohľadnite okrem estetickej funkcie aj funkciu bezpečnostnú, ktorú má v prvom rade zábradlie plniť.

Samonosné alebo osadené na betónovom podklade?

Oba typy schodísk vedia dotvoriť príjemné teplo domova. Technológia, ktorú používame, umožňuje aj nerovný povrch betónového skeletu šikovne zakryť a vyrobiť krásne schodisko s priznanými alebo zakrytými podstupnicami. Možností je mnoho, vaše predstavy upresníme najprv pomocou vizualizácie, neskôr, v prípade záujmu aj prenesieme do reality.  

Ak máte záujem o nové schodisko, kontaktujte nás pomocou formulára nižšie.

tel.: 0904 231 086
email: baca.jaroslav@gmail.com
email: schodybaca@gmail.com