Schody do prírody

Schody do prírody

Schody sú dominantnou súčasťou viacpodlažných objektov, preto im musíme venovať zvýšenú pozornosť a primeranú starostlivosť. Materiál, tvar, prevedenie a celkový dojem. To všetko nás pri výbere a plánovaní ovplyvňuje. Kladieme si mnoho otázok, no existuje zopár dobrých rád, ktoré vychádzajú z aktuálneho trendu.


Prečo sa vraciame k drevu?

Celosvetovým trendom je návrat k prírodným materiálom, najmä ku drevu. Príčin návratu k prírodným materiálom je hneď niekoľko. Životný štýl v dnešnom uponáhľanom svete neumožňuje každodenný kontakt s prírodou, práve preto si mnohí z nás kúpia kúsok prírody domov. Drevené schody spríjemňujú atmosféru miestnosti, vytvárajú rodinné teplo, prinášajú pohodu a pokoj. Okrem vizuálneho dojmu pôsobia aj na ďalšie zmysly. Ak zavrieme oči, ucítime prírodnú vôňu dreva. Ak si k tomu všetkému pridáme povrch, ktorý je príjemný na dotyk, drevené schody sú snom každého človeka hľadajúceho príjemné prostredie.


Drevo príjemné na dotyk

Ďalšou výhodou drevených schodov je to, že ak na ne stúpime bosou nohou, neucítime chlad, znepríjemňovať život nám nebudú ostré hrany a nehrozí pokĺznutie. Príjemná dotyková teplota dreva súvisí s jedinečnými fyzikálnymi vlastnosťami. Má vysoké tepelnoizolačné vlastnosti. Spomínaný dotykový pocit je daný rýchlosťou, akou dochádza k výmene tepla medzi človekom a drevom. Drevo má nízku tepelnú vodivosť, z tela odoberá teplo veľmi pomaly. V praxi to znamená aj to, že čím viac dreva máme v interiéri, tým väčší pocit tepla dosiahneme. Zaujímavosťou je vlastnosť dreva pri zmene teploty v miestnosti. Pri vetraní sa dovnútra dostáva chladnejší vzduch, no drevo v takomto prípade okamžite reaguje a nazbierané teplo vracia do miestnosti, vďaka čomu dochádza k stabilizácii teploty. To je len niekoľko výhod dreveného schodiska.
 

tel.: 0904 231 086
email: baca.jaroslav@gmail.com
email: schodybaca@gmail.com